Extreme-Game : BunVenit
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Extreme-Game : BunVenit

Numai despre Extreme-Game
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Creati GangZone

In jos 
AutorMesaj
D3v1l
V.I.P
V.I.P
D3v1l


Mesaje : 59
Pupolaritate : 2
Data de inscriere : 02/07/2011
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

Creati GangZone Empty
MesajSubiect: Creati GangZone   Creati GangZone Icon_minitimeMar Iul 05, 2011 12:32 pm

Salut !
Am mai vazut un tutorial de genu, dar nu cred ca era asa bine explicat..voi incerca ca al meu sa fie putin mai explicit !!!
Autor tutorial : Deuce_Johnson
Acest tutorial và va explica cum sa faceti un GangZone cu acest program : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ok, incepem :
Pasul 1 :
* Descarcam programul de aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] !!
* Dezarhivam oriunde in computer !
* Intram in program

Pasul 2 :
* Sa zicem ca trebuie sa cream GangZone pentru " Glen Park OG's ", deci, aceasta familie, face parte din Los Santos, asa ca, sus, vom apasa pe Los Santos !!

Pasul 3 :
* Selectam zona " factiuni " :


* Alegem din acea "tabela" Gang Zones & World Boundaries si vom avea 2 bulinute bifabile ! Bifam " Use Gang Zones"

* La Gang Zones Variable Name vom pune orice nume. Eu voi pune " tutdeusaro " ( tutorial deuce sa:mp.ro ) ) !
* La color vom alege culoarea teritoriului! Eu aleg verde !
* Daca ati ales si culoarea si tot, apasati pe " Okay " !

Pasul 4 :
* Copiem prima linie " new tutdeusaro; " ( la voi nu o sa fie tutdeusaro, ci numele ce ati pus ) si o bagam in gm :

* Copiem ultima linie din program ( reprezinta culoarea zonei. copiati doar ce va zic eu jos, nu si restu !!!)

Code:
GangZoneShowForPlayer(playerid, tutdeusaro, 0x00FF0096);* Cautam in GM linia :

Code:
GangZoneShowForPlayer(playerid, i, TurfInfo[i][zColor]);* Sub aceasta linie adaugam o { si sub asta adaugam linia noastra, + sub linia noastra asta

Code:
return 1;
}* Deci vom avea asa :

Code:
GangZoneShowForPlayer(playerid, i, TurfInfo[i][zColor]);
{
GangZoneShowForPlayer(playerid, tutdeusaro, 0x00FF0096);
return 1;
}
}* Cautam in gm acum linia asta :

Code:
Turfs[i] = GangZoneCreate(TurfInfo[i][zMinX],TurfInfo[i][zMinY],TurfInfo[i][zMaxX],TurfInfo[i][zMaxY]);* Acum, copiem din program linia asta ( doar ceea ce va zic eu )

Code:
tutdeusaro = GangZoneCreate(1839,726, -1271,297, 2083,108, -1085,753);* Vom inlocui " , " de la coordonate pentru a crea x y ...... deci vom avea asa :

Code:
tutdeusaro = GangZoneCreate(1839.726, -1271.297, 2083.108, -1085.753);* Acum va trebui sa avem ceva de genu :

Code:
Turfs[i] = GangZoneCreate(TurfInfo[i][zMinX],TurfInfo[i][zMinY],TurfInfo[i][zMaxX],TurfInfo[i][zMaxY]);
tutdeusaro = GangZoneCreate(1839.726, -1271.297, 2083.108, -1085.753);
}Pasul 5 :
Sus In jos
https://extrem-game.forumgratuit.ro
 
Creati GangZone
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Extreme-Game : BunVenit :: Xtreme-Game (Diverse) :: Tutoriale si Sources-
Mergi direct la: